Turtle Fest 5k & 10k

Age Group Results

June 23, 2012


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: 0-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 0-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

5k

Male 13 and under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Carson Speicher Perham MN 184 12 17 20:28.9 20:28.9 6:36/M
2 Hunter Kjelshus Perham MN 14 13 21 20:42.4 20:42.4 6:41/M
3 Reid Moser Battle Lake MN 161 13 22 22:03.6 22:03.6 7:07/M
4 Adam Siira Battle Lake MN 16 13 25 22:23.3 22:23.3 7:13/M
5 Nick Listrom Perham MN 15 13 34 24:01.7 24:01.7 7:45/M
6 Hunter Ditterich Vergas MN 249 13 44 25:11.5 25:11.5 8:07/M
7 Torin Christianson Carver MN 244 11 48 26:06.2 26:06.2 8:25/M
8 Gunnar Anderson Perham MN 222 10 50 26:18.4 26:18.4 8:29/M
9 Drew Birkeland Dent MN 153 10 51 26:18.4 26:18.4 8:29/M
10 Connor Christianson Carver MN 243 12 57 26:31.2 26:31.2 8:33/M
11 Matthew Dolen Lincoln NE 11 11 63 26:58.9 26:58.9 8:42/M
12 Cole Kirkpatrick Fargo ND 238 12 80 28:57.9 28:57.9 9:20/M
13 Jack Birkeland Dent MN 154 7 86 29:31.9 29:31.9 9:31/M
14 Kristian Selander Wadena MN 159 12 90 30:11.7 30:11.7 9:44/M
15 Brandon Wirre New York Mills MN 158 12 97 31:26.6 31:26.6 10:08/M
16 Elijah Kitzmann Detroit Lakes MN 9 10 110 35:23.3 35:23.3 11:25/M
17 Tyler Christianson Carver MN 245 9 125 40:38.9 40:38.9 13:06/M
Top

Male 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mark Huebsch Perham MN 181 17 2 17:59.4 17:59.4 5:48/M
2 Anders Clow Fargo ND 203 16 3 18:39.3 18:39.3 6:01/M
3 Chris Knutson Perham MN 160 16 4 18:42.3 18:42.3 6:02/M
4 Daniel Stueve Fergus Falls MN 231 19 6 18:44.9 18:44.9 6:03/M
5 Jacob Henne Fargo ND 20 14 7 18:45.3 18:45.3 6:03/M
6 Parker Rosenau W Fargo ND 23 15 9 18:54.5 18:54.5 6:06/M
7 Matt Bauske Fargo ND 156 15 11 19:01.6 19:01.6 6:08/M
8 Ben Sullivan Perham MN 212 16 13 19:15.8 19:15.8 6:13/M
9 Jake Olson Fargo ND 216 17 15 20:01.4 20:01.4 6:27/M
10 Austin Askelson Detroit Lakes MN 19 14 16 20:10.3 20:10.3 6:30/M
11 Kanyon Edval Frazee MN 147 15 18 20:29.2 20:29.2 6:36/M
12 Devin Witt 211 19 20 20:35.1 20:35.1 6:38/M
13 Kyle Schmidt Surrey ND 234 17 26 22:23.8 22:23.8 7:13/M
14 Tyler Olson Henning MN 232 19 32 23:54.0 23:54.0 7:43/M
15 Michael Beach Perham MN 190 14 42 24:57.5 24:57.5 8:03/M
16 Logan Twigg Detroit Lakes MN 192 15 46 25:54.2 25:54.2 8:21/M
17 Matthew Siira Battle Lake MN 24 15 52 26:22.6 26:22.6 8:30/M
18 Aaron Koep Parkers Prairie MN 165 18 60 26:53.3 26:53.3 8:40/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alex Ausk 166 22 8 18:53.9 18:53.9 6:05/M
2 Walker Busse Breckenridge MN 33 20 12 19:10.3 19:10.3 6:11/M
3 Alex Hudsbrandt Minneapolis MN 219 24 14 19:31.3 19:31.3 6:18/M
4 Lucas Ingram Minneapolis MN 218 24 23 22:06.1 22:06.1 7:08/M
5 Zachary Fowler Fargo ND 37 24 35 24:02.2 24:02.2 7:45/M
6 Tyler Holen Thief River Falls MN 38 24 37 24:16.0 24:16.0 7:50/M
7 Zach Twigg Detroit Lakes MN 196 23 41 24:51.3 24:51.3 8:01/M
8 Shannon Bjerketredt Parkers Prairie MN 162 20 104 33:51.3 33:51.3 10:55/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kenny Miller Park Rapids MN 182 35 1 16:15.2 16:15.2 5:15/M
2 David Anderson Dilworth MN 148 35 10 18:55.8 18:55.8 6:06/M
3 Jonathon Tangen Chaska MN 74 36 33 23:55.2 23:55.2 7:43/M
4 Carl Aakre 223 36 40 24:24.2 24:24.2 7:52/M
5 Jenny Reyes 225 31 72 28:14.5 28:14.5 9:06/M
6 Michelle Theobald Carver MN 247 33 84 29:24.3 29:24.3 9:29/M
7 Geoff Theobald Carver MN 246 34 85 29:24.5 29:24.5 9:29/M
8 Troy Becker Fargo ND 68 34 92 30:49.5 30:49.5 9:56/M
9 Rick Johnson Perham MN 230 34 128 41:06.1 41:06.1 13:15/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dan Stueve Fergus Falls MN 226 41 5 18:42.9 18:42.9 6:02/M
2 Raymond Bauske Fargo ND 157 47 24 22:17.3 22:17.3 7:11/M
3 Mike Dolen Lincoln NE 89 41 64 26:59.1 26:59.1 8:42/M
4 David Lass Sitka AK 186 47 66 27:20.6 27:20.6 8:49/M
5 Matt Swendseid Farmington MN 172 43 67 27:22.9 27:22.9 8:50/M
6 Tim Birkeland Dent MN 150 44 87 29:32.5 29:32.5 9:32/M
7 Craig Johnson 208 44 140 45:25.9 45:25.9 14:39/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Bill Burns Moorhead MN 206 54 19 20:29.9 20:29.9 6:36/M
2 Dan Bellefeuille Waubun MN 199 55 36 24:14.4 24:14.4 7:49/M
3 Michael Stahn Morris MN 115 50 39 24:22.3 24:22.3 7:52/M
4 Gregory Hammers Redwood Falls MN 126 58 55 26:29.7 26:29.7 8:33/M
5 Rand Stolee Perham MN 176 52 71 28:11.8 28:11.8 9:05/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jerome Huebsch Perham MN 141 63 29 23:13.5 23:13.5 7:29/M
2 Jim Fredrickson Frazee MN 194 62 31 23:35.2 23:35.2 7:36/M
3 Neil Wrangham Perham MN 128 60 73 28:18.0 28:18.0 9:08/M
4 Jeff Hamiel Mendota Heights MN 134 65 82 28:59.7 28:59.7 9:21/M
5 Jim Odden Alexandria MN 130 62 162 1:04:15.9 1:04:15.9 20:44/M
6 Bob Wilkowski Perham MN 137 67 164 1:04:21.3 1:04:21.3 20:45/M
Top

Male 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 David Ohlde Dent MN 139 71 47 26:03.6 26:03.6 8:24/M
2 Arthur Johnson Ottertail MN 207 78 124 39:52.0 39:52.0 12:52/M
3 Clark Kirkpatrick Fargo ND 240 70 156 52:57.9 52:57.9 17:05/M
4 William Riggs Alexandria MN 197 73 165 1:07:40.9 1:07:40.9 21:50/M
Top

Female 13 and under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brooke Busse Breckenridge MN 12 12 74 28:31.3 28:31.3 9:12/M
2 Sophia Slette Fargo ND 13 13 75 28:36.2 28:36.2 9:14/M
3 Nora Becker Fargo ND 8 6 91 30:49.3 30:49.3 9:56/M
4 Mylinda Johnson Perham MN 229 11 116 37:49.6 37:49.6 12:12/M
5 Liz Birkeland Dent MN 155 7 119 38:53.3 38:53.3 12:33/M
6 Paige Johnson Perham MN 227 8 126 40:40.5 40:40.5 13:07/M
7 Haley Budak Newton IA 10 11 154 52:53.3 52:53.3 17:04/M
Top

Female 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Katarina Christianson Carver MN 241 14 43 25:08.7 25:08.7 8:06/M
2 Heather Olson Battle Lake MN 233 19 56 26:30.4 26:30.4 8:33/M
3 Allie Hoeft Perham MN 17 14 59 26:47.8 26:47.8 8:38/M
4 Ashley Swendseid 170 18 68 27:23.0 27:23.0 8:50/M
5 Maria Slette Fargo ND 22 15 76 28:36.3 28:36.3 9:14/M
6 Emily Swyter Perham MN 18 14 77 28:41.1 28:41.1 9:15/M
7 Sierra Steckler Breckenridge MN 31 18 88 29:33.3 29:33.3 9:32/M
8 Carah Ashcraft Perham MN 21 15 93 30:51.1 30:51.1 9:57/M
9 Shannon Karels Perham MN 220 18 107 34:58.9 34:58.9 11:17/M
10 Aubreeanna Schmitt Glenwood MN 26 16 132 42:32.9 42:32.9 13:43/M
11 Courtney Schmitt Glenwood MN 30 18 134 42:39.0 42:39.0 13:45/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sara Nitschke Fargo ND 34 21 38 24:20.6 24:20.6 7:51/M
2 Alissa Lepp Perham MN 39 26 58 26:43.1 26:43.1 8:37/M
3 Amanda Bellefeuille 200 26 61 26:55.1 26:55.1 8:41/M
4 Christy Woodhard Moorhead MN 248 27 62 26:58.8 26:58.8 8:42/M
5 Angela Schurman De Motte IN 32 20 65 27:13.5 27:13.5 8:47/M
6 Jen Rooney Bloomington MN 41 27 95 31:19.3 31:19.3 10:06/M
7 Katherine Dittman Perham MN 198 26 103 33:14.9 33:14.9 10:43/M
8 Margo Schroeder Bloomington MN 42 27 115 37:30.0 37:30.0 12:06/M
9 Sarah Nelson Hartland MN 49 29 133 42:35.4 42:35.4 13:44/M
10 Tera Puttonen Sebeka MN 47 28 139 45:01.2 45:01.2 14:31/M
11 Brittany Bjerketredt Parkers Prairie MN 163 23 141 45:28.3 45:28.3 14:40/M
12 Kasey Buising Fergus Falls MN 45 28 147 49:29.9 49:29.9 15:58/M
13 Patty Fresonke West Fargo ND 195 23 150 49:47.3 49:47.3 16:04/M
14 Heather Schmid Frazee MN 253 26 152 52:43.9 52:43.9 17:00/M
15 Tasha Foltz Perham MN 4 26 153 52:44.0 52:44.0 17:01/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Amy Nordmeier Farmington MN 53 30 30 23:13.7 23:13.7 7:29/M
2 Miranda Tangen Chaska MN 73 36 45 25:46.0 25:46.0 8:19/M
3 Amy Anderson Mora MN 80 39 49 26:15.2 26:15.2 8:28/M
4 Kelly Ebeling Rice MN 55 31 53 26:23.7 26:23.7 8:31/M
5 Autumn Dinnel Moorhead MN 70 35 78 28:56.5 28:56.5 9:20/M
6 Sarah Bundy Fargo ND 236 32 79 28:57.7 28:57.7 9:20/M
7 Lynelle Huseby Fargo ND 217 39 81 28:58.8 28:58.8 9:21/M
8 Jennifer Swyter Plymouth MN 57 31 94 30:57.0 30:57.0 9:59/M
9 Kristi Velaski Fargo ND 81 39 99 31:45.2 31:45.2 10:15/M
10 Mele Caufman Minneapolis MN 76 38 100 31:45.9 31:45.9 10:15/M
11 Tricia Denny Moorhead MN 251 33 101 31:58.8 31:58.8 10:19/M
12 Brenda Lehman Rochert MN 67 34 105 34:02.5 34:02.5 10:59/M
13 Shayna Hamiel Mora MN 52 30 108 34:59.5 34:59.5 11:17/M
14 Anna Erickson Park Rapids MN 51 30 109 35:22.7 35:22.7 11:25/M
15 Chasity Johnson Perham MN 228 32 112 35:36.7 35:36.7 11:29/M
16 Heather Stohs Chanhassen MN 235 33 117 38:23.5 38:23.5 12:23/M
17 Darla Johnson Moorhead MN 6 30 120 39:07.9 39:07.9 12:37/M
18 Annette Lambert Ottertail MN 56 31 136 43:00.3 43:00.3 13:52/M
19 Denine Holst Staples MN 71 36 138 45:00.9 45:00.9 14:31/M
20 Angela Erickson Detroit Lakes MN 205 30 143 46:19.4 46:19.4 14:56/M
21 Kim Truax Deer Creek MN 61 32 148 49:30.5 49:30.5 15:58/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Susan Peterson Maple Grove MN 103 47 27 22:41.5 22:41.5 7:19/M
2 Raeanna Covington Perham MN 90 42 28 22:50.5 22:50.5 7:22/M
3 Cindy Seaton Wadena MN 105 47 54 26:25.9 26:25.9 8:31/M
4 Jackie Christianson Carver MN 242 41 70 27:59.8 27:59.8 9:02/M
5 Rebecca Robertson Richville MN 93 43 89 29:52.7 29:52.7 9:38/M
6 Catherine Lee Benson MN 97 44 96 31:23.0 31:23.0 10:07/M
7 Kristi Demar Anoka MN 169 43 98 31:42.7 31:42.7 10:14/M
8 Sherry Schurman De Motte IN 104 47 102 32:25.4 32:25.4 10:27/M
9 Tricia Fossen Fargo ND 91 42 106 34:31.5 34:31.5 11:08/M
10 Kristi Karels Perham MN 221 42 111 35:25.6 35:25.6 11:25/M
11 Paula Kitzmann Detroit Lakes MN 102 47 113 36:27.9 36:27.9 11:45/M
12 Mary Anderson-Stahn Morris MN 106 48 114 37:28.1 37:28.1 12:05/M
13 Penny Birkeland Dent MN 151 41 118 38:53.2 38:53.2 12:33/M
14 Jennifer Westrum Benson MN 88 41 135 42:39.3 42:39.3 13:45/M
15 Lisa Moon Fergus Falls MN 107 48 145 47:13.0 47:13.0 15:14/M
16 Sheila Hansen Glenwood MN 98 45 160 55:31.2 55:31.2 17:55/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Annette Knapczk Plymouth MN 123 55 69 27:54.5 27:54.5 9:00/M
2 Laurie Krueger 191 56 83 29:06.6 29:06.6 9:23/M
3 Monica McCartney Casselton ND 113 50 121 39:10.4 39:10.4 12:38/M
4 Becky Olstad Fargo ND 112 50 129 41:08.7 41:08.7 13:16/M
5 Pam Gaudette Ottertail MN 111 50 137 43:00.7 43:00.7 13:52/M
6 Patsy Bartley Wayzata MN 149 59 144 47:12.7 47:12.7 15:14/M
7 Genny Smith Minneapolis MN 124 55 146 49:03.5 49:03.5 15:49/M
8 Renae Twigg Detroit Lakes MN 193 52 149 49:47.2 49:47.2 16:04/M
9 Ann Carrott Alexandria MN 127 59 151 52:24.1 52:24.1 16:54/M
10 Rosa Whipps Richville MN 121 53 155 52:55.8 52:55.8 17:04/M
11 Pam Giebel Albert Lea MN 122 54 158 55:28.2 55:28.2 17:54/M
12 Carole Brill Glenwood MN 110 50 159 55:29.0 55:29.0 17:54/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mary Winkler Fosston MN 167 60 122 39:36.7 39:36.7 12:46/M
2 Shirley Dietrich Verona ND 168 66 123 39:36.9 39:36.9 12:46/M
3 Joan Hamiel Mendota Heights MN 135 66 127 40:40.9 40:40.9 13:07/M
4 Lynn Glesne Miltona MN 138 69 131 41:48.0 41:48.0 13:29/M
5 Jan Anderson Perham MN 131 63 142 46:03.6 46:03.6 14:51/M
6 Bonnie Kirkpatrick Fargo ND 239 68 157 52:58.0 52:58.0 17:05/M
7 Darla Ward Perham MN 252 63 161 1:01:18.8 1:01:18.8 19:46/M
8 Carol Wilkowski Perham MN 129 62 163 1:04:19.7 1:04:19.7 20:45/M
Top

Female 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Anne Falvey-Riggs Alexandria MN 140 72 130 41:46.1 41:46.1 13:28/M
 

10k

Top

Male 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Keeghan Hurley Perham MN 145 16 2 37:50.4 37:50.4 6:06/M
2 Nick Carigan Perham MN 209 17 3 39:10.3 39:10.3 6:19/M
3 Brady Speicher 164 17 4 39:10.7 39:10.7 6:19/M
4 Dalton Dahms Ottertail MN 29 17 5 39:11.2 39:11.2 6:19/M
5 Jordan Schmidt Ramsey MN 179 17 56 59:47.4 59:47.4 9:39/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Thomas Stolee Perham MN 177 25 1 36:19.8 36:19.8 5:51/M
2 Derek Dahms Perham MN 185 28 8 42:54.2 42:54.2 6:55/M
3 David Bean Kansas City MO 187 29 10 44:00.5 44:00.5 7:06/M
4 Cody Schroeder Bloomington MN 40 26 29 50:10.5 50:10.5 8:05/M
5 Jason Schik New York Mills MN 50 29 32 50:40.7 50:40.7 8:10/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Chris Swee West Fargo ND 65 33 11 44:21.3 44:21.3 7:09/M
2 Dustin Jarshaw Newfolden MN 54 30 13 44:44.8 44:44.8 7:13/M
3 Michael Reyes Nashville TN 64 33 14 45:36.3 45:36.3 7:21/M
4 Brent Hanson Perham MN 58 31 18 46:58.7 46:58.7 7:35/M
5 Jeff Eggert Victoria MN 189 31 23 48:51.5 48:51.5 7:53/M
6 Logan Moore Alexandria MN 214 38 39 52:16.4 52:16.4 8:26/M
7 Matt Hamiel Mora MN 63 33 46 54:55.4 54:55.4 8:51/M
8 Andy Nieradko Perham MN 79 38 48 55:09.6 55:09.6 8:54/M
9 Curtiss Peterson Park Rapids MN 59 31 59 1:01:53.3 1:01:53.3 9:59/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brent Cunningham Sitka AK 188 46 6 39:59.0 39:59.0 6:27/M
2 David Breznay Fargo ND 92 42 7 40:55.0 40:55.0 6:36/M
3 Steve Sanders West Fargo ND 99 45 12 44:35.7 44:35.7 7:11/M
4 Shane Olstad Dent MN 86 40 21 48:04.8 48:04.8 7:45/M
5 Rick Olstad Fargo ND 108 49 38 51:59.5 51:59.5 8:23/M
6 Dan Eilertson 175 42 43 53:31.2 53:31.2 8:38/M
7 Tim Teragawa Detroit Lakes MN 173 44 53 56:31.3 56:31.3 9:07/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tom Clow 201 51 9 43:46.9 43:46.9 7:04/M
2 Keith Bakken Crookston MN 120 52 16 46:10.0 46:10.0 7:27/M
3 Dan Buchin Perham MN 174 54 25 49:15.4 49:15.4 7:57/M
4 Custer Huseg Fargo ND 215 54 26 49:22.0 49:22.0 7:58/M
5 Terrance Dreyer Scandia MN 114 50 45 54:52.0 54:52.0 8:51/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tom Vertin 224 65 22 48:17.1 48:17.1 7:47/M
2 James Nation Kailua HI 142 64 52 55:23.1 55:23.1 8:56/M
3 Harold Jacobson Macomb MI 136 67 63 1:06:06.6 1:06:06.6 10:40/M
Top

Female 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mackenzie Foltz Callaway MN 25 16 15 45:40.5 45:40.5 7:22/M
2 Andrea Griffin Fargo ND 27 17 20 47:47.6 47:47.6 7:42/M
3 Andrea Johnson Gwinner ND 28 17 34 51:02.1 51:02.1 8:14/M
4 Lizzie Fudge Perham MN 144 16 35 51:06.2 51:06.2 8:15/M
5 Ciarrin Covington Perham MN 178 17 36 51:06.3 51:06.3 8:15/M
6 Racole Karels Perham MN 146 16 41 52:56.2 52:56.2 8:32/M
7 Maria Lorenson Perham MN 237 15 49 55:12.4 55:12.4 8:54/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jill Blair Gilby ND 44 28 17 46:17.4 46:17.4 7:28/M
2 Kayla Foltz Fargo ND 46 28 19 47:09.4 47:09.4 7:36/M
3 April Johnson Gwinner ND 35 22 37 51:36.9 51:36.9 8:19/M
4 Nicole Mursu New York Mills MN 36 23 47 55:00.8 55:00.8 8:52/M
5 Amy Kilde Detroit Lakes MN 48 29 51 55:22.3 55:22.3 8:56/M
6 Heather Bergquist Perham MN 43 28 60 1:02:46.6 1:02:46.6 10:07/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sarah Moore Alexandria MN 72 36 27 49:24.3 49:24.3 7:58/M
2 Angie Fudge Perham MN 143 35 31 50:40.0 50:40.0 8:10/M
3 Alison Becker Fargo ND 66 34 33 50:58.5 50:58.5 8:13/M
4 Jodie Swendseid Farmington MN 171 39 40 52:49.3 52:49.3 8:31/M
5 Erica May Albertville MN 183 34 44 54:34.9 54:34.9 8:48/M
6 Angela Tangen Fargo ND 62 33 50 55:13.7 55:13.7 8:54/M
7 Sarah Hanson Perham MN 250 32 54 58:34.9 58:34.9 9:27/M
8 Cristabelle Budak Newton IA 69 35 57 59:57.8 59:57.8 9:40/M
9 Lori Conron 58104 204 32 58 1:01:08.6 1:01:08.6 9:52/M
10 Amber Hoehne Frazee MN 180 35 64 1:06:12.8 1:06:12.8 10:41/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Renae Smith Breckenridge MN 87 41 28 49:38.9 49:38.9 8:00/M
2 Staci Malikowski Perham MN 210 40 30 50:13.7 50:13.7 8:06/M
3 Tracy Clow Fargo ND 202 43 55 58:49.5 58:49.5 9:29/M
4 Jill Miyamoto Minnetonka MN 100 46 61 1:04:38.0 1:04:38.0 10:25/M
5 Nancy Beiersdorf Stillwater MN 95 44 62 1:04:53.6 1:04:53.6 10:28/M
6 Jennifer Djonne Bemidji MN 96 44 66 1:06:20.2 1:06:20.2 10:42/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Holly Crothers Bismark ND 116 51 24 49:05.4 49:05.4 7:55/M
2 Gladys Bakken Crookston MN 118 52 42 53:09.8 53:09.8 8:34/M
3 Debbie Burhans Campbell MN 125 58 65 1:06:14.7 1:06:14.7 10:41/M